TATA NA SIŁOWNI

TATA NA SIŁOWNI

Tata na siłowni

tata na siłowni

Siłownia to doskonały sposób na rozładowanie emocji po ciężkim dniu pracy jak i na „naładowanie akumulatorów” na rozpoczęcie dnia. Jeśli jesteś zapracowanym ojcem, siłownia będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.– „To zaskakujące! Zmęczony pracą, dokładam sobie wysiłku na siłowni… a w zamian po treningu dostaję tyle energii, że zacząłem myśleć nad trzecim dzieckiem. Wcześniej brakowało sił, żebym brał udział we wszystkich popołudniowych zabawach z dziećmi” – mówi Filip, od 4 miesięcy trenujący w naszym klubie. – “Żona mówi, że zacząłem rysować się na ciele, pojawiły się mięśnie, twarz pojaśniała a oczy rozbłysły. A! i nie garbię się już tak bardzo co wcześniej miałem w zwyczaju. Czuję jakbym narodził się na nowo, odmłodniałem i częściej się uśmiecham”.

Trening, którym nie pogardzi mężczyzna

Archaiczne to czasy, gdy siłownia stanowiła miejsce przeznaczone wyłącznie dla osób chcących zbudować „masę mięśniową” i z unoszącym się nieprzyjemnym zapachem. Obecnie nowoczesne kluby fitness to przestronne i ciekawie zaaranżowane wnętrza z innowacyjnymi maszynami do ćwiczeń, doświadczoną kadrą trenerów, szerokim wyborem zajęć grupowych oraz wydajną klimatyzacją.
Lubisz trening w grupie? Mamy dla Ciebie ponad 100 godzin zajęć fitness tygodniowo ! W naszej ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne zajęcia ułatwiające spalanie zbędnych kilogramów, ale również całą gamę zajęć kształtujących Twoją sylwetkę. Myślisz, że treningi grupowe są tylko dla Pań? Nie w Bella Line Wellness Centrum! Tutaj mamy również szereg zajęć dla Panów! O zajęciach, którymi nie pogardzi prawdziwy mężczyzna pisaliśmy tutaj: http://bellaline.pl/main/torun/porady/obudz-w-sobie-wojownika/

Jak pogodzić siłownię z życiem rodzinnym?

tata pic1

Żeby były efekty wypadałoby trenować przynajmniej 3 x w tygodniu po 2 godziny. Dokładając do tego nadgodziny w pracy, wyjścia na sportowe tudzież muzyczne wydarzenia, wyjścia z kumplami – myślisz… żona mi tego nie wybaczy! Nic bardziej mylnego! Weź ją i dzieci ze sobą! W Bella Line Wellness Centrum znajduje się Strefa malucha, gdzie w ramach karnetu pod okiem opiekunki Twoje dziecko spędzi czas w radosnej atmosferze. Dzieci, w zależności od upodobań, bawią się lub rysują, a Ty w tym czasie ćwiczysz tuż obok!
Wymówka, że posiadanie małych dzieci wyklucza regularny trening już nie istnieje. Kluby fitness dają dziś szereg różnych możliwości. Ważną zaletą jest to, że są długo otwarte (np. od 6 do 22) i mają bardzo elastyczne grafiki. Jednak najważniejszą wartością jest posiadanie Strefy malucha.

Nowoczesny mężczyzna

tata na siłowni pic1

Nowocześni mężczyźni chcą by ich ciało było zdrowe i gotowe do wyzwań, które przed nim stawia codzienność. Chcą by ich dzieci postrzegały ich nie tylko jako fundament moralności dający poczucie bezpieczeństwa, mocny charakter, ale też jako silnych fizycznie mężczyzn (nie mylić z kulturystami). Pewnie niejednemu tacie zdarzyło się iść z dzieckiem po chodniku, którym przemknął nieodpowiedzialny rowerzysta. Warto wtedy skorzystać z refleksu, szybkości i… i grzecznie wyjaśnić, że chodnik to nie ścieżka rowerowa. Musisz potrafić zdecydowanie zareagować, kiedy ktoś naraża twoje dziecko na niebezpieczeństwo. Bądź przykładem pozytywnym, mężczyzną z charakterem. Twoje dziecko nie ma wielu wzorców. Trening jak rzeźbiarz charakter kształtuje.
To już nie treningi w piwnicy, to już nie jest Sparta, teraz siłownia to miejsce spotkań ludzi na poziomie, ludzi biznesu, ludzi sukcesu. Często są tu nawiązywane znajomości nie tylko przyjacielskie lecz także biznesowe.

Co daje trening? (a o czym mogłeś nie wiedzieć)

• Endorfiny

W czasie ćwiczeń obserwuje się wzrost wydzielania endogennych peptydów opioidowych (znanych powszechnie jako endorfiny). Mogą one zmniejszać odczuwanie bólu mięśni jak i ogólne odczucie ciężkości pracy. To właśnie endorfiny sprawiają, że po wysiłku jesteś w dobrym nastroju i masz uczucie zadowolenia. To także równowaga dla psychiki – ten naturalny hormon zmniejsza stres oraz daje poczucie zadowolenia. Utrzymuję się on w organizmie od kilku godzin do kilku dni, a po tym czasie musimy wyprodukować go na nowo.

• Seks

Jeśli chodzi o jurność i dopełnianie powinności łóżkowych, będziesz bardziej „obowiązkowym”. Poziom testosteronu u mężczyzny podlega znacznym wahaniom dobowym. Najwyższe stężenie tego hormonu w osoczu krwi ma miejsce rano. Stąd zjawisko porannych erekcji. Również ciążki trening siłowy powoduje zwiększenie się wydzielania testosteronu, a do pewnego stopnia działają tak nawet ćwiczenia aerobowe. To stanowi podstawę zaleceń prof. Starowicza według których minimum dbania o potencję zakłada dziennie przynajmniej kilkanaście minut szybkiego spaceru. Trudno się z tym nie zgodzić. Jeśli niewiele się ruszasz w ciągu dnia, nic nie ćwiczysz, to takie spacer jest żelaznym obowiązkiem. W przeciwnym wypadku Twoja partnerka nie będzie miała z Ciebie wielkiego pożytku w sypialni.

• Korzyści społeczne

Ćwiczenia pozwalają zdobyć pewność siebie. Jesteśmy bardziej otwarci na kontakty z innym ludźmi.

• Męskość
Cecha ujęta dość ogólnie, na którą narzeka coraz więcej kobiet ponieważ… powoli odchodzi w zapomnienie. Ćwiczący dobrze zbudowany mężczyzna, sam dla siebie oraz osób żyjących w jego otoczeniu stanie się bardziej męski. Testosteron o którym pisałem kilka zdań wcześniej jest hormonem, który czyni Cię mężczyzną. Odpowiada za męskie cechy organizmu – umięśnioną sylwetkę, głęboki głos i niski poziom tkanki tłuszczowej. Ma również wpływ na Twoje libido. Gdy rośnie poziom testosteronu maleje poziom hormonu stresu, co pozwala mężczyźnie z pozycją lidera prowadzić i przewodzić nie wpadając w panikę. Ma to sens, prawda?

Wybierz klub