Odpowiedzi

Myślisz, że klub fitness to taka osobna planeta dla szczupłych i stylowych? To przychodzi Tobie na myśl? W naszym Q&A odpowiemy na Twoje wątpliwości. Nie musisz być jak Ania Lewandowska czy Ewa Chodakowska. Wiedza to potęga – więc zaczynamy!

Q. Czy do klubu chodzą tylko piękni i młodzi ludzie? Nie będę się czuł/a obco?

A: Piękno jest w każdym z nas. W tym, czym się wyróżniamy i co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Może to być nasz kolor włosów, uśmiech, wąska talia, ale również podejście do życia, optymizm, pasja. Nie wierzymy, że nie masz cechy, z której jesteś dumny/a. Nie przejmuj się wiekiem, w naszym klubie ćwiczą zarówno nastolatki, jak i liczna grupa seniorów. Wiele osób walczy także z otyłością – niektórzy chcą zgubić 5 kg – a inni 50. Każdy może wybrać zajęcia, godzinę, towarzystwo, które sprawi, że będzie się czuł komfortowo. Jeśli nie lubisz ćwiczyć sam/a to bez problemu znajdziesz znajomych dzięki naszym akcjom integracyjnym (urodziny, wyjazdy rowerowe, gry terenowe) oraz akcjom specjalnym (np. Zrzucamy kilogramy).

Q: Czy zapisanie się do Klubu wiążę się z wydatkami na drogie, sportowe ubrania?

A: Pamiętaj, że klub fitness to przede wszystkim miejsce ćwiczeń i najważniejszą sprawą jest wygoda, która nie jest przypisana ekskluzywnym markom. Ubrania mają sprawiać Ci ogólny komfort i nie krępować Twoich ruchów. Na pewno żaden z naszych trenerów nie wyprosi Cię z sali za brak metki 😉 .

Q: Czy każde ćwiczenie to wyczerpująca katorga?

A: Mamy mnóstwo rodzajów zajęć – dostosowanych do bardzo różnych poziomów zaawansowania, temperamentu i potrzeb. Są zajęcia bardzo spokojne – body&mind: Joga, Stretching, a także takie maksymalnie dynamiczne jak Shock Fitness czy ćwiczenia interwałowe. Praktycznie każde z zajęć mają różne stopnie zaawansowania, a nasz grafik pozwoli wybrać takie, które odpowiadają Twoim potrzebom. Najważniejsze byś wychodził zadowolony. Czy to ze zmęczenia, czy z relaksu…

Q: Co z zakwasami i naciągnięciami?

A: Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna – rozgrzewka. To przygotowuje organizm do wysiłku, a przez to zapobiega kontuzjom. Pamiętaj, żeby dobrze dobrać jej intensywność – możesz liczyć na dobre rady naszych instruktorów.

Q: Czy jestem skazany/a na komentarze i mierzenie wzrokiem przez osoby, które ćwiczą już od wielu lat?

A: Nic z tych rzeczy – w dobrych klubach atmosfera jest kulturalna i przyjacielska. Twoja decyzja o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń jest już sukcesem i prędzej uświadczysz od stałych bywalców dobrej rady niż ironicznego komentarza. Jeśli masz wątpliwości, czy dotyczy to naszego klubu, zanim wykupisz członkostwo, po prostu przyjdź i zobacz, kto do nas chodzi.

Q: Czy ćwiczenia z obciążeniami spowodują u mnie sylwetkę kulturysty?

A: Jeśli chcesz zostać kulturystą/kulturystką – to zrobimy co w naszej mocy. Przygotuj się wtedy na krew, pot i łzy, a także suplementację, dietę i wymagającego trenera personalnego! A poważnie – ćwiczenia z obciążeniem sprawiają, że ciało staje się bardziej sprężyste i jędrne – nie deformuje budowy – tylko sprawia, że staje się bardziej harmonijna.

Q: Nie będę wiedział/a, jak mam ćwiczyć na tych wszystkich przyrządach.

A: Nikt nie wymaga od Ciebie, że przychodząc będziesz potrafił obsługiwać urządzenia. W naszej siłowni nad ćwiczącymi cały czas czuwa instruktor. Na początku porozmawiasz z nim o swoim celu, później przeprowadzi z Tobą trening wprowadzający dostosowany do twoich oczekiwań. Dokładnie wytłumaczy, jak masz wykonywać każde ćwiczenie, dobierać obciążenie i obsługiwać przyrządy. Nie wstydź się go pytać, gdy masz wątpliwości – jest tam właśnie po to, żeby Ci pomóc.

Q: Czy jedna wizyta w klubie w tygodniu wystarczy? Na więcej nie mam czasu.

A: Jeśli swoją całotygodniową aktywność ograniczysz tylko do tej wizyty – to fakt, to odrobinę za mało. Jeśli jednak prócz tego biegasz, ćwiczysz w domu, jeździsz na rowerze – to dasz radę. Pamiętaj – najważniejsza jest regularność!

Q: Czy żeby schudnąć potrzeba restrykcyjnej diety?

A: Oczywiście podstawowe zasady zdrowego odżywiania są niezmiernie ważne. Nasi trenerzy służą Tobie radą. Ale nie musisz się głodzić, możesz jeść smaczne posiłki, a łącząc to z regularnymi ćwiczeniami efekty przyjdą szybciej niż myślisz. Pamiętaj – już trzy treningi w tygodniu w połączeniu ze zdrowym żywieniem sprawiają, że z gracją i łatwością pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Q: A co jeśli zasłabnę?

A: Po pierwsze – nasza obsługa czuwa, nie pozwoli Tobie na zasłabnięcie. Po drugie – pamiętaj o zdrowym i regularnym odżywianiu, ale nie objadaj się tuż przed ćwiczeniami. Pij wodę/izotoniki – ćwiczenia powodują utratę płynów – to należy na bieżąco uzupełniać podczas treningu. Wtedy możesz czuć się bezpiecznie.

Q: Po ćwiczeniach wyjdę rozgrzany/a na dwór i się przeziębię.

A: Nie polecamy wychodzenia na zewnątrz zaraz po treningu – grozi to wtedy przeziębieniem. Możesz spokojnie odpocząć sobie w szatni, wyrównać poziom płynów i przebrać się w suche ubranie, pamiętając o wysuszeniu włosów, jeśli są mokre (suszarki są w każdej szatni). Możesz też skorzystać z usług naszego minibaru, odpocząć sobie na kanapach.

Q: Czy muszę pokonać swój wstyd i rozbierać się przy obcych?

A: Nie masz powodów do wstydu. Decyzja o ćwiczeniach i dbaniu o swoje ciało jest powodem do dumy. Podział szatni na damskie i męskie, ich konstrukcja są jednak takie, że pozwalają na kameralność i intymność. Jeśli jednak wciąż masz obawy – możesz przebierać się w bardziej odosobnionym miejscu – np. toalecie

Q: Czy wszyscy w klubie się znają? Czy nie będę się czuł/a obco?

A: Nie wszyscy się znają – to praktycznie niemożliwe. Dużo osób przychodzi głównie w celu treningowym – nie towarzyskim. Skup się na swoich ćwiczeniach, uśmiechaj się, a z czasem na pewno kogoś poznasz. Możesz oczywiście namówić do zapisania się do klubu kogoś bliskiego – przyjaciela, przyjaciółkę, kogoś z rodziny – to doskonała motywacja.

Q: Sprzęt wygląda drogo, co jeśli go zepsuję?

A: Nie ma takiej opcji. Właśnie dlatego, że wybieramy najlepszy możliwy sprzęt, mamy gwarancję, że nie da się go uszkodzić przypadkowo. No i pamiętaj – jeśli nie wiesz do czego coś służy, albo jak korzystać prawidłowo – spytaj się obsługi. Naprawdę są do Twoich usług.

Q: A co jeśli będzie mi za ciasno albo za duszno?

A: Nasze kluby słyną z przestronności i ergonomii, a wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, przez co trening nawet w największe upały jest bardzo przyjemny. Od zapisania się do klubu – pogoda tobie niestraszna.

Q: Wszystko fajnie, tylko z kim zostawię dzieci?

A: W naszych klubach nie musisz się o to martwić. Bycie rodzicem nie oznacza przecież, że nie znajdziesz czasu na trening.. Wszystkie nasze kluby posiadają MiniPrzedszkola. Twój szkrab może w nich przemiło spędzić czas podczas gdy Ty ćwiczysz… I nie musisz za to nic płacić. Poznaj naszą długoletnią Klubowiczkę, Panią Renatę, która łączy swoją pasję do fitnessu z lekarskimi dyżurami oraz obowiązkami matki… piątki dzieci!

Q: Pewnie to wszystko jest strasznie drogie?

A: To naprawdę słaba wymówka. Po pierwsze nie wszystkie członkostwa są tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteś studentem lub seniorem to jesteś uprzywilejowany cenowo. Kilka razy do roku organizujemy promocje podczas których możesz zostać członkiem już za 59 zł. A po drugie – warto zrezygnować z czegoś innego i odłożyć sobie na miesięczne członkostwo. Regularny trening uchroni Cię przed kosztownymi lekarstwami, które prawdopodobnie będziesz musiał przyjmować w wyniku chorób wynikających z braku aktywności fizycznej. Pamiętaj, że ceną jest Twoje zdrowie.

Q: Jak znaleźć w sobie siłę po pracy? Jestem zbyt zmęczony na trening.

A: Odwrócimy to. Dzięki naszym zajęciom uwolnisz endorfiny, dzięki którym znajdziesz dodatkową energię do pracy. Dobrze dopasowany trening pozwoli Ci lepiej gospodarować swoim czasem i żyć z większą pasją. To najlepsze co możesz zrobić po pracy – jak i przed nią oczywiście. Po za tym bycie w dobrej formie jest trendy. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie to nabierzesz pewności siebie, Twoja samoocena wzrośnie – czy wiesz, że według badań Twoje szanse na awans rosną aż o 14%!?

Wybierz klub