A MOŻE MASAŻ?

A MOŻE MASAŻ?

Idealna sesja masażu, czyli co i dla kogo?

masaz hd

– Wszystko mnie dziś boli…
– Masaż??
– No może… Wystarczy żebyś była blisko.
Piękne, prawda? Jeśli jednak z jakichkolwiek powodów brakuje drugiej osoby, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie wybranie się właśnie na masaż!

Na temat tego „genialnego wynalazku” napisano i powiedziano już wiele. Podejrzewamy również, że osób, które nie lubią zbawiennego dotyku masażysty jest niewiele. „Worek z korzyściami” płynącymi z manualnego masażu jest naprawdę ogromny. Doceniany już w starożytności jako pomoc w leczeniu jednostek chorobowych jak i źródło urody i witalności żon najznamienitszych głów państw.

Masaż leczniczy

Jako najbardziej popularny wymieniany jest masaż leczniczy. Lekarz określa zakres wykonania zabiegów, ilość oraz czas ich wykonania. Stosowany najczęściej w chorobach narządu ruchu, urazach, w silnych napięciach mięśniowych, nerwobólach, chorobach kręgosłupa, kręczu szyi, stanach po złamaniach kości. Bardzo ważne jest wykluczenie przeciwwskazań m.in. choroby serca, przewlekłe choroby skóry, otwarte rany, wysoka gorączka. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest wybranie doświadczonego, wyspecjalizowanego masażysty, który przed masażem przeprowadzi z nami wywiad.

Masaż relaksacyjny

DSC00670

Istnieje także ogromna ilość masaży relaksacyjnych. Wprawiają nas  one w stan głębokiego odprężenia i łagodzą wszelkie napięcia spowodowane długotrwałym stresem. Do tej gamy możemy zaliczyć:
– Masaż gorącymi kamieniami – idealny dla osób narażonych na codzienny stres i przemęczenie. Odpowiednio ułożone kamienie odblokowują czakry na ciele, co pozwala odzyskać nam siły witalne i wewnętrzną równowagę. Połączony z masażem ręcznym daje znakomite rezultaty. Osoba masowana ma wrażenie „unoszenia” się nad ciałem.
– Masaż relaksacyjny – już po kilku minutach powoduje odprężenie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Narażeni na życie w ciągłym biegu, bardzo cenimy tą formę relaksu. Krótka, ale jakże cenna chwila wytchnienia, która pozwala nam „naładować akumulatory” na kolejne dni.
– Masaż Lomi-Lomi – hawajski masaż cechowany płynnością ruchów masażysty. Powoduje uczucie błogości, spełnienia i całkowitego oderwania się od rzeczywistości.

Na wymienienie zasługują również: masaże ayurwedyjskie, masaże stóp z elementami refleksologii i masaże głowy. Wszystkie mają na celu wywołanie u nas wewnętrznego spokoju, radości z życia i „zatrzymania” na chwilę. Pomimo, że są to masaże relaksacyjne, tutaj również należy przeprowadzić z Klientem wywiad, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Masaż modelujący

Z kolei masaże modelujące sylwetkę są bardzo popularne w okresie przedwakacyjnym. W połączeniu z dietą dają spektakularne efekty. Wspaniale modelują ciało, poprawiają jędrność skóry oraz gładkość. Tu na wzmiankę zasługują:
– Masaż antycellulitowy (najczęściej wykonywany na udach brzuchu i pośladkach)
– Masaż wyszczuplający całej sylwetki
– Bardzo popularny wśród pań i… panów: modelujący masaż brzucha
– Masaż bańką chińską
Masaż modelujący wykonywany w seriach, daje widoczne efekty w krótkim czasie. Przed wykonaniem również rozmawiamy z Klientem na temat stanu jego zdrowia.

Nie sposób wymienić wszelkich zalet masażu. Cieszy fakt, że jest to coraz bardziej popularna forma, którą wybieramy, aby zgasić ból fizyczny i wyciszyć pojawiające się negatywne emocje. Jeśli znajdziemy profesjonalistę z empatią dla Klienta, czerpiącego radość z własnej pracy, wtedy masaż stanie się naszym największym uzależnieniem.

Zapoznaj się z naszą ofertą: http://bellaline.pl/main/torun/oferta-klubu/strefa-spa/masaze/

Wybierz klub