100 DNI DO SEZONU PLAŻOWEGO.

100 DNI DO SEZONU PLAŻOWEGO.

Zobacz jak wiele możesz zrobić jeszcze ze swoim ciałem!

100 dni minie szybciej niż myślisz, a wtedy… popędzimy na plażę, by cieszyć się kąpielami – tymi w ciepłej wodzie i w promieniach słonecznych. A skoro wybierasz się na plażę, to na pewno chcesz się „wpasować” w kostium kąpielowy i chcesz by Twoje ciało wyglądało atrakcyjnie. Spokojnie, jeszcze masz czas, by osiągnąć swój cel.

Co możesz zrobić w ciągu najbliższych 100 dni? Bardzo wiele! Oto kilka porad, które pozwolą osiągnąć całkiem dobrą formę.

Krok 1: Wyeliminuj niezdrowe nawyki

Po pierwsze pozbądź się z jadłospisu wszelkich produktów zbyt mocno naładowanych kaloriami, jak i posiadających składniki antyodżywcze, które nie sprzyjają utrzymaniu sportowej formy. Jeśli zależy Ci na pięknej sylwetce na lato, musisz z tym skończyć. Zamień lody, tłuste hamburgery i słodzone napoje gazowane na zdrową alternatywę. Woda mineralna, naturalne koktajle warzywne, duża ilość warzyw i owoców, mniej tłuszczu i cukru – to wszystko sprawi, że z powodzeniem zrzucisz kilka kilogramów. Zacznij się też ruszać. Schody zamiast windy, spacer do sklepu zamiast przejażdżki samochodem – to pozwoli Twojemu organizmowi przestawić się na inny, zdrowszy tryb działania.

Krok 2: Wyznacz realny cel

Przede wszystkim wyznacz sobie realny cel. Pamiętaj, że zmiana będzie przebiegała sukcesywnie. Jeśli zimę spędziłeś niczym tatrzański niedźwiadek, nie planuj od razu codziennych treningów, bo zapewne nie dasz rady lub co gorsza – zrazisz się na starcie. Cel musi być dostosowany do twoich potrzeb, konkretny i oczywiście dający się zmierzyć. Wygórowane oczekiwania wobec siebie i niecierpliwość – chcesz swoje plany zrealizować „tu i teraz” – są najczęściej popełnianym błędem.

Krok 3: Postaw na profesjonalny trening

Jak musi się zmienić Twoja sylwetka, by kostium kąpielowy lepiej leżał na Twoim ciele? Musisz popracować nad brzuchem, a może skoncentrować się na udach i pośladkach? W zależności od głównego wyzwania należy wybrać odpowiedni typ ćwiczeń i wykonywać je w prawidłowych cyklach. Szkoda tracić godziny na przypadkowe działanie. Najlepszy skutek osiągniesz, wybierając się do klubu fitness. Tu uzyskasz fachową poradę. A jeśli będziesz podążać za wskazówkami, za 100 dni będziesz brylować nie tylko na plaży!

Krok 4: Nie przejmuj się potknięciami po drodze

Nie udało Ci się dotrzeć na trening? Rozchorowałeś się i przerwałeś rutynę? Zdarzył się nieplanowany wyjazd? To tylko kilka powodów, dla których możesz zerwać z nową rutyną. Ale nie daj się temu pokonać. Weź głęboki wdech i pozwól sobie wrócić na właściwe tory. Bez wyrzutów sumienia, frustracji i wstydu. Jutro będzie nowy dzień.

Krok 5: Odpoczywaj

„Nie musisz się wykańczać siedem dni w tygodniu, by dotrzeć tam, gdzie pragniesz” – mówi Albert Matheny, współzałożyciel i trener w Soho Strength Lab. Dlatego weź wolny dzień, gdy tego potrzebujesz. „Są gorsze rzeczy niż opuszczenie zajęć, by pójść na kręgle z przyjaciółmi” – dodaje.Pamiętaj by spać po ok. 7-8 godzin – organizm musi mieć czas na przeprowadzenie wszystkich procesów fizjologicznych. Jeśli masz ochotę na coś dla ciała i dla ducha to zawsze możesz skorzystać z naszej strefy SPA.

Nie trać zatem czasu i już teraz podejmij konkretne i zdecydowane działania. Kto wie – może 100-dniowy program przerodzi się w stały już zdrowy tryb życia?

Wybierz klub